Dzisiaj jest

Aktualnosci

Dodatkowe zdjęcia z konferencji

2012-02-13

Więcej zdjęć z konferencji zostało umiszczonych na portalu facebook.com. Zapraszamy do oglądania i komentowania!


Konferencja 20.01.2012 - reportaż

2012-01-25

To było wspaniałe zakończenie. Mnóstwo uśmiechów, emocji i wrażeń! Konferencja już za nami. Tym samym projekt dobiega końca.
Czytaj więcej »


Warsztaty dla nauczycieli

2012-01-09

Od 13 stycznia 2012 rozpoczynamy realizację kolejnej tury bezpłanych szkoleń dla nauczycieli matematyki "Platforma e-learningowa - tworzenie treści dydaktycznych w zakresie matematyki".
Czytaj więcej »


Grudniowe warsztaty dla nauczycieli

2011-12-01

Od 9 grudnia rozpoczynamy realizację kolejnej tury bezpłanych szkoleń dla nauczycieli matematyki "Platforma e-learningowa - tworzenie treści dydaktycznych w zakresie matematyki".
Czytaj więcej »

Konferencja - reportaż

2010-09-08

Cały rok kursu, wiele dni przygotowań, mnóstwo emocji i po kilku godzinach skończyła się. Konferencja podsumowująca realizację I etapu projektu należy już do przeszłości.W samo południe Grzegorz Jasiński, kierownik projektu, powitał przybyłych gości.Mimo kapryśnej pogody swoją obecnością zaszczycili nas m. in.
- Edyta Niemyjska-Czech, przedstawiciel Ministerstwa Edukacji Narodowej,
- prof. dr hab. Andrzej Mania, prorektor ds. dydaktyki UJ,
- Stanisław Faber, Śląski Kurator Oświaty,
- Dorota Skwarek, wizytator Małopolskiego Kuratorium Oświaty,
- Artur Pasek, przedstawiciel Małopolskiego Kuratora Oświaty,
- Jan Żądło, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa,
- Jerzy Rogala, Członek Zarządu Starostwa Powiatowego w Krakowie,
oraz przedstawiciele:
- pozostałych patronów konferencji,
- Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli,
- Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Katowicach,
- Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie oraz w Krakowie,
- Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki,
- Polskiego Towarzystwa Informatycznego,
- Akademii Górniczo-Hutniczej,
- dyrektorzy, nauczyciele najlepszych uczestników kursu.

W roli gospodarzy spotkania wystąpili: prof. dr hab. Roman Srzednicki, Dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz prof. dr hab. Jerzy Ombach, w których wydziale odbyła się konferencja.

Najważniejsi tego dnia byli jednak uczniowie - absolwenci naszego kursu. Mimo że pochodzą z trzech województw – śląskiego, podkarpackiego oraz małopolskiego, wielu z nich przybyło do Krakowa na konferencję, zapełniając całą aulę konferencyjną.Niektórzy z uczestników kursu nadal uczęszczają do szkół średnich, inni – właśnie je ukończyli. Wszyscy jednak mogli już teraz poczuć smak studiów – sprzyjało temu zarówno miejsce spotkania, jak i jego program. W pierwszej jego części znalazły się krótkie wykłady wygłoszone przez prof. dr hab. Jerzego Ombacha, współpracującego z nami podczas realizowania projektu oraz przez pracowników zespołu projektu.

Prof. dr hab. Jerzy Ombach podkreślił m. in. rolę nauczania matematyki w wykształceniu każdego młodego człowieka, podczas gdy pozostałe wystąpienia koncentrowały się ściśle na realizowanym projekcie.Praktycznych wskazówek na temat tworzenia prezentacji multimedialnej udzieliła mgr Barbara Truszkowska, spec. ds. e-learningu w zespole projektowym. Kolejny wykład wygłosiła mgr Bernadeta Wójtowicz, kierownik zespołu dydaktycznego, przekonując o zaletach rozwiązywania zadań z zastosowaniem odpowiednich rysunków oraz programów komputerowych, które znacząco poprawiają tempo rozwiązywania zadań i jego precyzję.Finałowy wykład z wnioskami z pierwszej tury kursów poprowadził mgr inż. Grzegorz Jasiński, kierownik projektu. Wśród najważniejszych danych, o których była mowa, największe wrażenie robi m. in. średnia ocen z matury z matematyki na poziomie podstawowym, jaką uzyskali absolwenci kursów – zdali oni ten egzamin średnio aż na 92 proc. Miniony rok to również setki tysięcy sprawdzonych przez dydaktyków- moderatorów zadań, dziesiątki tysięcy wpisów na forum platformy e-learningowej Hermin i niemal cztery setki uczniów, którzy przez czas trwania kursu bardzo się ze sobą zżyli.
Po przerwie, której - poza tradycyjnymi słodyczami - smaku dodały specjalne „Herminowe” krówki, rozpoczęła się centralna część konferencji – wręczenie nagród dla najlepszych uczestników kursu oraz certyfikatów ukończenia kursu.

Pierwsze miejsce na poziomie podstawowym kursu zajął Damian Kaczmarczyk, uczeń Powiatowego Zespołu Szkół w Bieruniu, a na poziomie rozszerzonym zwyciężył Paweł Chorążyk, uczeń IV Liceum Ogólnokształcącego w Częstochowie. Wśród dziesiątki najlepszych uczniów na każdym z poziomów znalazło się także trzech uczniów z Krakowa – Przemysław Sokół z I Liceum Ogólnokształcącego, Magdalena Żelazko z XVII Liceum Ogólnokształcącego oraz Karolina Wąsowicz z Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 1. Laureaci otrzymali cenne nagrody, m. in. roczne prenumeraty pisma Focus, bony na książki do realizacji w księgarni naukowej, przestrzenne gry logiczne i inne.

Konferencja zakończyła realizację pierwszego etapu projektu. Przed nami jeszcze druga tura bezpłatnych e-learningowych kursów matematyki, do udziału w których serdecznie zapraszamy. Rekrutacja trwa jeszcze dwa tygodnie – do 20 września. Wszelkie informacje oraz formularz rekrutacyjny można znaleźć w zakładce Rekrutacja.

Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za udział w konferencji, przede wszystkim przedstawicielom patronów honorowych konferencji, samorządów oraz uczelni, a także wszystkim absolwentom kursu i jego uczestnikom pomagającym przy organizacji konferencji, dzięki którym spotkanie przebiegało zgodnie z programem.zdjęcie w pełnej rozdzielczości

Konferencja 20.01.2012

więcej »

Partnerzy

więcej »

Newsletter

Napisali o nas

 1. kasanastudia.pl
 2. Zespół Szkół w Kańczudze
 3. Zespół Szkół nr 2 w Tarnowie
 4. II LO w Raciborzu
 5. Zespół Szkół w Szczucinie
 6. Zespół Szkół nr 2 w Krakowie
 7. VII LO w Tarnowie
 8. Zespół Szkół w Nowym Targu
 9. Zespół Szkół w Trzebini
 10. 100dia.pl
 11. jestemrodzicem.pl
 12. Zespół Szkół w Rzemieniu
 13. IV LO w Limanowej
 14. Zespół Szkół w Sułkowicach
 15. Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie
więcej »


Polecamywięcej »


Copyright © 2009 GINT
Wszelkie prawa zastrzeżone

Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Projekt realizowany pod nadzorem Ministrestwa Edukacji Narodowej.