Dzisiaj jest

Aktualnosci

Dodatkowe zdjęcia z konferencji

2012-02-13

Więcej zdjęć z konferencji zostało umiszczonych na portalu facebook.com. Zapraszamy do oglądania i komentowania!


Konferencja 20.01.2012 - reportaż

2012-01-25

To było wspaniałe zakończenie. Mnóstwo uśmiechów, emocji i wrażeń! Konferencja już za nami. Tym samym projekt dobiega końca.
Czytaj więcej »


Warsztaty dla nauczycieli

2012-01-09

Od 13 stycznia 2012 rozpoczynamy realizację kolejnej tury bezpłanych szkoleń dla nauczycieli matematyki "Platforma e-learningowa - tworzenie treści dydaktycznych w zakresie matematyki".
Czytaj więcej »


Grudniowe warsztaty dla nauczycieli

2011-12-01

Od 9 grudnia rozpoczynamy realizację kolejnej tury bezpłanych szkoleń dla nauczycieli matematyki "Platforma e-learningowa - tworzenie treści dydaktycznych w zakresie matematyki".
Czytaj więcej »

Projekt

Projekt „Matematyka? Spróbuj e-learningowo. Innowacyjne formy edukacji dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych” przewiduje utworzenie dwóch innowacyjnych kursów matematyki – po jednym na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Materiał, podzielony na 40 kapsuł modułowych na każdym poziomie kursu, zawiera treści zgodne z wymogami Ministerstwa Edukacji Narodowej dla szkół ponadgimnazjalnych. Mimo tak rozległego materiału, kurs, dzięki dostosowaniu go do potrzeb uczniów stosujących różne formy nauki, jest bardzo przystępny. Osiągnięcie tego było możliwe przez zastosowanie szeregu form aktywności uwzględniających czynnik ludzki - dydaktyka-moderatora, który cały czas moderuje zajęcia, obserwuje i pomaga uczniom w rozwiązywaniu problemów. Duże znaczenie ma też możliwość pracy grupowej, rzadko stosowanej w polskich systemach e-learningowych.

Do projektu zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych województw małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego. Szczególnie zapraszamy uczniów, którzy znajdą sie w klasach przedmaturalnych w momencie rozpoczęcia udziału w kursie. Udział w kursie pozwoli na poznanie dużej ilości praktycznych przykładów zastosowania matematyki oraz zdobycia nowych umiejętności przydatnych podczas tego pierwszego poważnego egzaminu w życiu. Kursy matematyczne zostaną przeprowadzone w dwóch turach na dwóch poziomach i potrwają maksymalnie do 48 tygodni. Czas realizacji będzie uzależniony od indywidualnych predyspozycji ucznia oraz wyznaczony koniecznością ukończenia 40 kapsuł modułowych w celu ukończenia całego kursu. Cały projekt potrwa od stycznia 2009 roku do grudnia 2011 roku i obejmie zasięgiem trzy województwa – małopolskie, podkarpackie oraz śląskie.

HERMIN

HERMIN jest matematyczną platformą e-learningową stworzoną specjalnie na potrzeby projektu. Szereg wbudowanych narzędzi pozwala z jednej strony na indywidualny dobór tempna nauki do potrzeb ucznia, z drugiej strony zapewnia realizację treści zgodnie z progresją programową. Dzięki temu uczniowie rozpoczynający naukę na naszej platformie we wrześniu, będą mogli ukończyć ją już w marcu, przy włożeniu większego wysiłku w realizację programu. Zaimplementowane elementy platformy są wypadkową prostoty obsługi i doskonałej funkconalności, typowej dla najlpeszych systemów do nauki zdalnej. Warto podkreślić, że jądro platformy HERMIN jest cały czas udoskonalane zgodnie ze światowymi trendami w tego typu systemach. Obecnie pracujemy nas procesami indywidualizacji dobodu zadań do możliwości o potrzeb każdego uczestnika naszego kursu.

Zobacz plansze kursu

Poniżej zamieszczamy plansze kursu na obu dostępnych poziomach: podstawowym i zaawansowanym.

Co sądzą o naszym kursie uczniowie?

Zobacz tutaj

zobacz jak wygląda realizacja kursu

Konferencja 20.01.2012

więcej »

Partnerzy

więcej »

Newsletter

Napisali o nas

 1. kasanastudia.pl
 2. Zespół Szkół w Kańczudze
 3. Zespół Szkół nr 2 w Tarnowie
 4. II LO w Raciborzu
 5. Zespół Szkół w Szczucinie
 6. Zespół Szkół nr 2 w Krakowie
 7. VII LO w Tarnowie
 8. Zespół Szkół w Nowym Targu
 9. Zespół Szkół w Trzebini
 10. 100dia.pl
 11. jestemrodzicem.pl
 12. Zespół Szkół w Rzemieniu
 13. IV LO w Limanowej
 14. Zespół Szkół w Sułkowicach
 15. Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie
więcej »


Polecamywięcej »


Copyright © 2009 GINT
Wszelkie prawa zastrzeżone

Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Projekt realizowany pod nadzorem Ministrestwa Edukacji Narodowej.